LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Program Społecznik zaprasza! 1 kwietnia rusza nabór wniosków.

30-03-2021

   W tym programie liczy się przede wszystkim zaangażowanie społeczne. Na działania zmieniające najbliższe otoczenie mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego w najbliższym naborze można zdobyć łącznie 1,3 mln zł. Jak ostatnio, projekty proekologiczne i młodzieżowe otrzymają dodatkowe punkty w ogólnej ocenie.
 
Program pięknych inicjatyw
W działaniach Społeczniczek i Społeczników możemy brać udział od 2017 r., a program, który powstał z inicjatywy marszałka Olgierda Geblewicza, na trwale wpisał się w kalendarz działań organizacji z Pomorza Zachodniego. W efekcie zrealizowano blisko 3 tysiące angażujących inicjatyw – społecznych, kulturalnych, sportowych, na rzecz zwierząt, ekologicznych, wspierających osoby z niepełnosprawnością, łączących pokolenia. Również w dobie pandemii, NGO’sy, mimo trudnej sytuacji, nie zwolniły tempa i działały, pomagając innym.
 
– Niezmiernie cieszę się, że ogłaszamy kolejny nabór wniosków! To wielki sukces naszych Społeczniczek i Społeczników, którzy chcą działać i realizować swoje pomysły na rzecz najbliższego otoczenia i swoich sąsiadów. W tę działalność postanowiliśmy zaangażować też młodzież, która uczy się, czym jest społeczeństwo obywatelskie w praktyce. To bardzo mądra i potrzebna lekcja dla młodych, a dla nas ważny głos doradczy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
 
Społeczniczki i Społecznicy, w ogłaszanym naborze, będą mogli starać się o środki z pierwszego i drugiego filaru programu, a więc mikrodotacji oraz regionalnych inicjatyw obywatelskich. RIO, podobnie jak w poprzednich edycjach programu, zostaną wybrane w internetowych głosowaniu.
 
Nie takie MIKRO działania
W konkursie na mikrodotacje będzie można starać się o wsparcie do 4 tys. zł. Aby środki mogły trafić do każdego powiatu i gminy Pomorza Zachodniego, ten filar programu realizowany jest od samego początku w podziale na pięć subregionów. Każdy subregion ma szansę w tym naborze na realizację minimum 40 pomysłów. Ponownie projekty o charakterze proekologicznym będą dodatkowo premiowane – każdy projekt wpisujący się w działania proekologiczne otrzyma dodatkowo 5 punktów do średniej z oceny merytorycznej.
 
– Ten rok ogłosiliśmy  rokiem ekologicznym na Pomorzu Zachodnim, ponieważ wierzymy, że nawet najmniejsze działania na rzecz środowiska lub zmiany naszych postaw mają wpływ na jakość życia – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.
 
W każdym z subregionów głosu doradczego udzielą przedstawiciele Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.
 
Te projekty wybierzemy MY
Drugi filar w programie to wybierane w internetowym głosowaniu regionalne inicjatywy obywatelskie. Na realizację ma szansę 50 pomysłów, a Społeczniczki i Społecznicy będą mogli ubiegać się o kwotę do 10 tys. zł dofinansowania na projekty o zasięgu powiatowym oraz regionalnym. W tej części programu wskazane przez Radę projekty otrzymają dodatkowe głosy w procesie głosowania, podobnie jak projekty dotyczące zadań proekologicznych (przy realizacji zadania o charakterze młodzieżowo – ekologicznym liczba otrzymanych głosów nie podlega podwojeniu).
 
Ważne terminy
Zainteresowane organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłe, osp, WOPR-y, koła gospodyń wiejskich, itp.) oraz grupy nieformalne we współpracy z opiekunem będą mogły składać wnioski od 1 do 22 kwietnia 2021 r. Złożone wnioski będą oceniane w terminie 23 kwietnia – 13 maja br.

Te strony warto znać
Nabór wniosków na mikrodotacje i regionalne inicjatywy obywatelskie prowadzony będzie przy wykorzystaniu generatora wniosków Witkac.pl https://witkac.pl/strona
 
Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się na:
 •  stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.: www.wzp.pl w zakładce Program Społecznik
 •  stronie internetowej Operatora programu - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.spolecznik.karrsa.eu
 •  na profilu Programu Społecznik (media społecznościowe).

 

Źródło:
biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Adres

    • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
     78-120 Gościno
    • Email: gcagoscino@op.pl
    • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
     • tel.kom.: 
      • +48 601 883 504
      • +48 535 922 363
      • +48 669 588 910
     • tel./fax: +48 94 35 13 371
    • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
    • Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin
              

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR