LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Archiwum 2011

 

W dniu 06 lipca 2011 r. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD „Siła w Grupie”, na którym rozpatrywano wnioski odwołań Beneficjentów jakie wpłynęły do biura stowarzyszenia. Złożono pięć wniosków odwoławczych, w tym:

W wyniku podjętych decyzji zatwierdzone zostały ostateczne Listy rankingowe do poszczególnych działań:

W dniach 06, 07 i 08 czerwca 2011 r. obradowała Rada Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” pod przewodnictwem Pana Arkadiusza Stasiorka. Celem obrad były prace nad złożonymi wnioskami, które wpłynęły do siedziby biura w Gościnie w ramach konkursów ogłoszonych przez LGD „Siłą w Grupie”, w okresie 28 kwietnia do 27 maja 2011 r., w ramach „Wdrażania lokalnych strategii działania” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Konkurs obejmował następujący zakres działań:

 1. Odnowa i rozwój wsi;
 2. Małe projekty;
 3. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw;
 4. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej;

Ogólnie do biura Stowarzyszenia wpłynęło 50 wniosków o dofinansowanie.

Po wnikliwej analizie Rada Stowarzyszenia podjęła decyzje, na podstawie których przygotowane zostały tzw. „Listy Rankingowe” złożonych wniosków dotyczące poszczególnych działań. Miejsce na liście wskazuje operacje wybrane do finansowania, miejsce na liście rezerwowej, oraz operacje niewybrane do finansowania ze względów niespełnienia minimalnych kryteriów bądź niezgodności z Lokalną Strategią Rozwoju. Miejsce na Liście Rankingowej może ulec zmianie po ewentualnych odwołaniach Beneficjentów od decyzji Rady.

W załączeniu cztery Listy Rankingowe:


25 października w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie, w którym Województwo Zachodniopomorskie zajęło V miejsce w konkursie wieńców dożynkowych. Wieniec został misternie przygotowany przez sołectwo Krzemień w gminie Dobrzany w powiecie Stargardzkim, który wcześniej zajął I miejsce w konkursie w Barzkowicach. Ponadto Urząd Marszałkowski naszego województwa promował produkty regionalne i tradycyjne cieszące się uznaniem konsumentów, tj; miody drachimskie, pierniki szczecińskie, grzyby w zalewie z szyszką, produkty z EKOLANDU. "Ogórek kołobrzeski" królował na Kiermaszu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego promując przy tym LGD "Siła w Grupie" a także walory turystyczne oraz inne produkty naszego regionu.

W dniach 9 - 11 września 2011 r. odbyły się XXIV Barzkowickie Targi Rolne „AGRO POMERANIA”. Nasze Stowarzyszenie było uczestnikiem projektu pn: „Prezentacja LGD podczas XXIV Targów Rolnych w Barzkowicach”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wiejska Inicjatywa Rozwoju ze Stargardu Szczecińskiego, finansowanego z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, Pomoc Techniczna Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Kilkuosobowa ekipa promowała nasz region i działalność Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” 10 września w składzie; Panie Mirosława Jezierska z Charzyna - biżuteria artystyczna, Jolanta Furtak z Gminy Białogard - miody, Stowarzyszenie „Kasztanowiec”
z Nosówka - wyroby kulinarne, firma „BRAVO” – piekarnia z Wrzosowa a także organizatorka wyjazdu Kierownik Biura LGD w Gościnie Beata Mieszkowska.
Zainteresowanie naszymi produktami wyrażali nie tylko liczni goście przybyli na targi, ale też przedstawiciele Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego między innymi Pan Jan Krawczuk oraz Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Pan Jarosław Rzepa.
Odnośnik do „Sprawozdania z realizacji projektu ”Prezentacja LGD podczas XXIV Targów Rolnych w Barzkowicach”

Sprawozdanie z realizacji projektu ”Prezentacja LGD podczas XXIV Targów Rolnych w Barzkowicach”

W dniach 1- 3 lipca 2011 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Siła w Grupie” uczestniczyli w III Festiwalu Hanzeatyckim w Goleniowie, organizowanym przez LGD „Szanse Bezdroży Powiatu Goleniowskiego”. Panie Zofia Perlińska, Bożena Seńko oraz Beata Mieszkowska, nie bacząc na mało sprzyjającą aurę, z nieustającym uśmiechem, prezentowały walory naszego regionu oraz urokliwe prace z zakresu rękodzieła artystycznego i kulinariów. Nasze stoisko zachęcało feerią barw, swojskim jadłem, przez co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających festiwalowe miasteczko. Impreza miała wymiar międzynarodowy,
była okraszana występami między innymi zespołów ludowych zarówno z Polski jak i innych państw europejskich, motocyklowym korowodem, pokazami artystów scenicznych, orkiestr dętych,
paradami ulicami miasta.

Mamy nadzieję, że następne edycje goleniowskich spotkań, w których także zamierzamy uczestniczyć, będą równie atrakcyjne i malownicze, dające poczucie jedności z Europą, bo takie było główne przesłanie tegorocznego III Festiwalu Hanzeatyckiego.


W dniu 3 grudnia 2011r. w godzinach od 9.00 do 13.00 zapraszamy na kolejne szkolenie mieszkańców gmin członkowskich, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, rolników i przedsiębiorców LGD "Siła w Grupie", które odbędzie się w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Gościnie pn. "Małe projekty - wypełnianie wniosków i załączników".


W dniu 24 listopada 2011r. zapraszamy na kolejne szkolenie mieszkańców gmin członkowskich, rolników i przedsiębiorców LGD "Siła w Grupie", które odbędzie się w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Gościnie pn. "Pozyskiwanie środków w ramach PROW na działania: "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Róznicowanie w kierunku działalności nierolniczej".


W dniu 18 listopada 2011r. w godzinach od 12.00 do 15.00 odbędzie się szkolenie "Pozyskiwanie środków z Europejskiego Funduszu Społecznego" na które zapraszamy przedstawicieli Urzędów Gmin, Domów Pomocy Społecznej, przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół z terenu działania LGD "Siła w Grupie". Miejsce: Sala Posiedzeń Urzędu miasta w Gościnie, ul IV DWP 58. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 94 35 133 7194 35 133 71


Serdecznie zapraszamy na szkolenie "Promocja i techniki sprzedaży produktu turystycznego", które odbędzie się w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Gościnie w dniu 15 listopada w godzinach od 9.00 do 15.00


Ogłoszenie
o naborze na wolne stanowisko - pracownik biura LGD "Siła w Grupie"


Ogłoszenie


Lokalna Strategia Rozwoju.doc - czytaj całość

OGŁOSZENIE
o naborze na wolne stanowisko - kierownik biura LGD "Siła w Grupie"


Adres

     • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
      78-120 Gościno
     • Email: gcagoscino@op.pl
     • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
      • tel.kom.: 
       • +48 601 883 504
       • +48 669 588 910
      • tel./fax: +48 94 35 13 371
     • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
     • Licznik odwiedzin:
    website counter widget