LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Ten film sprawi, że inaczej spojrzycie na ten dzień. Muzyczna siła wrażliwości

04-07-2023

kadr z teledysku, dwie aktorki w krzywm lesie pod Gryfinem, jedna tańczy, druga gra na cymbałach
„Co za wspaniały świat”. Magiczna siła muzyki ze Szczecina zwyciężyła
Nakręcony przez Orkiestrę Perkusyjną Gamelan teledysk do utworu Louisa Armstronga „What a Wonderful World” z nagrodą specjalną przyznaną podczas 7. edycji Festiwalu Filmowego Osób z Niepełnosprawnościami FilmON.
 
– Ten teledysk powinien zobaczyć każdy. To wzruszająca i piękna opowieść o pięknie tego świata, którego na co dzień, w natłoku obowiązków i ważnych spraw do załatwienia, możemy nie zauważać – mówi Dorota Rybarska-Jarosz, dyrektor ROPS w Urzędzie Marszałkowskim.
 
Szczecińskie PSONI na realizację video otrzymało dotację ze środków PFRON, będących w dyspozycji marszałka. Teledysk był kręcony m.in. w Krzywym Lesie pod Gryfinem, na moście w Siekierkach, przy punkcie widokowym w Widuchowej i w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Oprócz pięknych widoków, to przede wszystkim wzruszająca opowieść o przyjaźni, życzliwości, sile spokoju i otwartości na drugiego człowieka.
 
Orkiestrę na co dzień  tworzą osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i umiarkowanym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Zespół został założony w roku 2000. Podstawę instrumentalną orkiestry stanowi zestaw instrumentów Orffa.
 
Muzycy z orkiestry Gamelan najpierw nagrali ścieżkę dźwiękową (12,5 godzin nagraniowych), a następnie zajęli się przygotowaniem video. Reżyserem i autorem scenariusza jest Piotr Biniek.
 
Festiwal FilmON to ogólnopolski festiwal filmów krótkometrażowych przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Główną ideą wydarzenia jest zachęcenie osób z niepełnosprawnościami do wyrażania emocji za pomocą filmu, a ich opiekunów do wykorzystywania tej dziedziny w terapii.
 
W ścisłym finale znalazło się ok. 60 filmów dotyczących niepełnosprawności intelektualnej.
 
Festiwal to też okazja do spotkań i prezentacji filmów przed szerszą publicznością. Pozwala to ich twórcom zaistnieć w nowej przestrzeni kultury masowej, podnosi świadomość społeczeństwa na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną  przyczyniając się do przełamywania barier.
 
PSONI Koło w Szczecinie za film „Wonderful World” otrzymało nagrodę specjalną od DKF Kropka.

Gala Finałowa odbyła się 12 czerwca  br. w Studyjnym Kinie Sfinks w Krakowie.

Teledysk powstał w ramach zadania publicznego pn.: ,,Co za wspaniały świat” – oczami Orkiestry Perkusyjnej Gamelan”  współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.
 
Źródło: Biuro Prasowe UM
 

Adres

     • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
      78-120 Gościno
     • Email: gcagoscino@op.pl
     • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
      • tel.kom.: 
       • +48 601 883 504
       • +48 669 588 910
      • tel./fax: +48 94 35 13 371
     • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
     • Licznik odwiedzin:
    website counter widget