LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Pomorze Zachodnie zyska atrakcję opartą o sztukę browarniczą. Powstanie w gminie Karlino

14-03-2022

 
Uczestnicy podpisania umowy.
Pomorze Zachodnie zyska atrakcję opartą o sztukę browarniczą. Powstanie w gminie Karlino.
Browar, a w nim lokalna historia browarnictwa oparta o przedwojenne receptury, wystawy muzealne, zwiedzanie linii produkcyjnej, powstanie do listopada 2023 roku w Krzywopłotach koło Karlina. Spółka Maltgarden z Kołobrzegu na przygotowanie atrakcji, która pozwoli jednocześnie na stworzenie nowych miejsc pracy, pozyskała unijne fundusze RPO WZ 2014-2020. W piątek, 11 marca 2022 roku w Karlinie podpisana została umowa wsparcia. Władze samorządu województwa reprezentował wicemarszałek Tomasz Sobieraj.
 
Stworzenie atrakcji dla mieszkańców i turystów kosztować będzie ponad 13 mln zł. Unijna dotacja, którą spółce Maltgarden z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 przyznał Urząd Marszałkowski, to 4 mln zł. Środki przeznaczone będą na budowę browaru restauracyjnego, organizację wystawy muzealnej i zwiedzanie linii produkcyjnej.
 
Wszystkie zaplanowane działania pozwolą włączyć miejsce do Polskiego Szlaku Piwnego, a także wprowadzić na rynek nowy produkt – linię piw porter bałtycki z dodatkiem soli pozyskanej z kołobrzeskiej solanki czy cztery linie piw opartych o przedwojenne receptury z regionu z Koszalina, Kołobrzegu, Karlina i Białogardu. Projekt przyczyni się o powstania nowych miejsc pracy. Początkowo zatrudnienie ma znaleźć 8 osób, a docelowo może to być nawet 16.
 
– Ten projekt łączy w sobie inwestycyjną innowację i rozwój gospodarki. W regionie powstanie bowiem atrakcyjne miejsce, króre dodatkowo zaoferuje zatrudnienie – mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
 
Inwestycja wpisuje się w założenia 1 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie”, działanie 1.5 „Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych oraz inteligentnych specjalizacji”.

Galeria

Uczestnicy podpisania umowy.
Uczestnicy podpisują umowę.
Uczestnicy gratulują sobie podpisania dokumentu.
 
Źródło: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Adres

    • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
     78-120 Gościno
    • Email: gcagoscino@op.pl
    • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
     • tel.kom.: 
      • +48 601 883 504
      • +48 669 588 910
     • tel./fax: +48 94 35 13 371
    • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
    • Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin
              

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR