LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Możesz pomóc organizacjom od zadań specjalnych. Zostaw 1% podatku na Pomorzu Zachodnim

23-01-2022

   W ubiegłym roku do zachodniopomorskich organizacji trafiło ponad 36 mln zł z 1% podatku. Przed nami kolejne roczne rozliczenie i decyzja, którą organizację pożytku publicznego wspomożemy. Warto wybrać lokalnie. – To nic nas nie kosztuje, a wielu stowarzyszeniom i fundacjom może pomóc w codziennej pracy – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
 
W województwie zachodniopomorskim uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2021 rok są 322 organizacje. Środki możemy też przekazać  na tzw. subkonta OPP, które prowadzone są w celu zbierania pieniędzy na leczenie lub rehabilitację osób indywidualnych. Z takiej formy pomocy korzystają często rodzice dzieci z niepełnosprawnością.
 
Według raportu Ministerstwa Finansów w ubiegłym roku do zachodniopomorskich organizacji trafiło ponad 36 mln zł. Swój 1% na Pomorzu Zachodnim zostawiło 637 tys. podatników.
 
– Nasz apel zbiega się z wielkim zamieszaniem w systemie podatkowym, który zafundował nam rząd. Serdecznie jednak proszę mieszkanki i mieszkańców Pomorza Zachodniego, by w tym czasie nie zapominali o naszych zachodniopomorskich organizacjach pożytku publicznego. Warto pamiętać, że jeśli nie wskażemy żadnej organizacji w rocznym rozliczeniu, nasz 1% podatku wróci do budżetu państwa. Takie wsparcie dla NGO nic nas nie kosztuje, a wielu stowarzyszeniom i fundacjom może pomóc w codziennej pracy. Budujmy aktywne Pomorze Zachodnie – zachęca Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
 
W ramach prowadzonej akcji Urzędu Marszałkowskiego zostały przygotowane materiały video zachęcające do wpłat na rzecz zachodniopomorskich OPP. Zobaczymy je w mediach społecznościowych województwa (Fb/PomorzeZachodnieNews i FB/PomorzeZachodnie, Youtube/PomZachodnie) czy na ekranach w pociągach regionalnych. Spot promujący:
https://youtu.be/Wf6JJgCNBvE

Organizacje pozarządowe mogą też skorzystać z gotowych materiałów  graficznych do samodzielnego wydrukowania z możliwością personalizacji np. wpisania numeru KRS.
 
Lista uprawnionych organizacji pożytku publicznego do otrzymania 1% podatku z Pomorza Zachodniego opublikowana jest m.in. na stronie internetowej Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego (zakładka organizacje pozarządowe, www.wws.wzp.pl).
 
 
 
Źródło: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Adres

    • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
     78-120 Gościno
    • Email: gcagoscino@op.pl
    • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
     • tel.kom.: 
      • +48 601 883 504
      • +48 669 588 910
     • tel./fax: +48 94 35 13 371
    • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
    • Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin
              

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR