LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Dźwirzyno ma najlepszą przestrzeń publiczną na Pomorzu Zachodnim.

15-11-2022

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie - widok na miarinę z perspektywy wody
Fot. Gmina Kołobrzeg
Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie docenione w XII edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na najlepszą przestrzeń publiczną na Pomorzu Zachodnim. W poniedziałek, 14 listopada 2022 r. członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska przekazała pamiątkową tablicę z brązu oraz statuetkę. Nagrodę dla Gminy Kołobrzeg odebrała zastępczyni wójta Katarzyna Janicka-Golonka.

Konkurs „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Zachodniopomorskiego” skierowany jest do lokalnych samorządów, a jego celem promocja dobrych wzorców kształtowania ładu przestrzennego, wspierania dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej, podnoszenia standardów oraz wzmacnianie konkurencyjności osiedleńczej, inwestycyjnej i turystycznej w obszarze województwa.
 
Konkurs rozstrzygany jest w dwóch kategoriach:
 • przestrzeń publiczna lub zrewitalizowana przestrzeń publiczna oraz
 • obiekt użyteczności publicznej lub zrewitalizowany obiekt użyteczności publiczności.
W XII edycji o Nagrodę Marszałka mogły ubiegać przedsięwzięcia, które zostały ukończone w 2020 roku. Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie wygrało w kategorii „przestrzeń publiczna”.
 
W ocenie konkursowego jury obiekt wraz z zagospodarowanym otoczeniem to doskonała jakość i wysoki standard, a przede wszystkim znakomita okazja do promocji aktywnego wypoczynku i rekreacji w regionie.
 
- Gminie Kołobrzeg udało się stworzyć świetny produkt turystyczny. To atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. To też ukoronowanie wieloletniej działalności żeglarskiej lokalnej społeczności skupionej w Dźwirzynie. Cieszę się, że w realizacji inwestycji pomogły eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska. 

Nowoczesna infrastruktura żeglarska z pomostami i nabrzeżem do wodowania łodzi lub jachtów powstała nad jeziorem Resko Przymorskie. Kosztowała władze gminy Kołobrzeg ponad 16 mln zł. Prawie 4,8 mln zł w tej kwocie stanowiła unijna dotacja Urzędu Marszałkowskiego przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
 
 


Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną w regionie odbywa się od ponad dekady. Jego główny cel to wspieranie dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej województwa. Pod uwagę brana jest również promocja Pomorza Zachodniego.
 
 
 

Galeria

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie - widok na miarinę z perspektywy wody
 
Żródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Adres

     • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
      78-120 Gościno
     • Email: gcagoscino@op.pl
     • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
      • tel.kom.: 
       • +48 601 883 504
       • +48 669 588 910
      • tel./fax: +48 94 35 13 371
     • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
     • Licznik odwiedzin:
    website counter widget