LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Będzie wygodny i bezpieczny przejazd przez Dygowo. Samorząd województwa i gmina wspólnie sfinansują przebudowę ważnego skrzyżowania.

31-01-2022

   Województwo Zachodniopomorskie i Gmina Dygowo razem sfinansują przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 163 z drogą powiatową nr 3324Z. Porozumienie określające zasady współpracy podpisali w piątek (28 stycznia) wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj, członkini zarządu WZ Anna Bańkowska i wójt Grzegorz Starczyk. Jeśli w tym roku zostanie opracowana dokumentacja projektowa i zakończą się procedury związane z wykupem nieruchomości pod drogową inwestycję, budowa może ruszyć w 2023 r.
 
Planowana inwestycja usprawni przejazd przez Dygowo, zwiększy bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych. W ciągu DW 163 powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym i droga rowerowa. Koszty przebudowy szacowane są na 3,5 mln zł. Zostanie ona sfinansowana w większości z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, ale Gmina Dygowo ma partycypować w kosztach robót budowlanych, a także przygotować kompletną dokumentację projektową.
 
Porozumienie w tej sprawie podpisali w piątek, w urzędzie gminy w Dygowie, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, Członkini Zarządu WZ Anna Bańkowska i Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk. Dokument określa warunki współpracy, zakres zadań, terminy.
 
Gmina, oprócz sfinansowania projektu, zobowiązała się także do pokrycia kosztów odszkodowań za nieruchomości, które zgodnie z decyzją ZRID staną się własnością województwa zachodniopomorskiego, oraz kosztów robót związanych z likwidacją kolizji i przebudowy istniejących sieci w pasie drogowym. Ponadto gmina dołoży się do samej budowy (25 procent kosztów), nie więcej jednak niż 500 tys. zł.
 
Kiedy będzie gotowa dokumentacja (projekt budowlany, projekt wykonawczy, kosztorys inwestorski, specyfikacje techniczne, pozwolenie na budowę, projekt tymczasowej i stałej organizacji ruchu) – Województwo przystąpi do realizacji zadania „najwcześniej w kolejnym roku budżetowym”. Oznacza to, że modernizacja DW 163 może zostać przeprowadzona w 2023 roku.
 
Źródło: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Adres

    • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
     78-120 Gościno
    • Email: gcagoscino@op.pl
    • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
     • tel.kom.: 
      • +48 601 883 504
      • +48 669 588 910
     • tel./fax: +48 94 35 13 371
    • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
    • Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin
              

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR