LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Granty sołeckie 2021. Pierwsze umowy podpisane

16-07-2021

Granty sołeckie 2021 - podpisanie umów

Kilkanaście zachodniopomorskich gmin złożyło już swoje podpisy na umowach wsparcia w ramach marszałkowskiego konkursu „Granty sołeckie 2021”. Zarząd województwa reprezentowali marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Olgierd Kustosz oraz członek zarządu Anna Bańkowska. 

- „Granty sołeckie” co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gmin i sołectw. Łącznie we wszystkich edycjach konkursu do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ok. 2,5 tys. zgłoszeń. To ciekawe inicjatywy, które integrują społeczność lokalną, poprawiają jej bezpieczeństwo i budują szeroko pojęty kapitał społeczny. Mam nadzieję, że te małe inwestycje, które zostaną zrealizowane na Pomorzu Zachodnim, będą wiele lat służyły mieszkańcom – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

Gminy z powiatu kołobrzeskiego z podwójnymi projektami

Na terenach kołobrzeskich gmin w ramach konkursu zrealizowane zostaną po dwa projekty. Umowy wsparcia ze zwycięskimi gminami podpisali 14 lipca br. marszałek Olgierd Geblewicz oraz członek zarządu Anna Bańkowska.

Gmina Ustronie Morskie otrzymała wsparcie na zagospodarowanie ulicy Różanej w Sianożętach oraz na stworzenie miejsca integracji dla mieszkańców sołectwa Rusowo.  Gmina Dygowo utworzy „serce Wrzosowa”, a także stworzy miejsce sportu i edukacji ekologicznej w Jazach. Na „aktywność fizyczną – lekarstwo dla ciała i umysłu” w Dźwirzynie oraz bezpieczeństwo czyli ogrodzenie placu sołeckiego w Głowaczewie postawiła Gmina Kołobrzeg. Na terenie gminy Rymań, w Jarkowie, doposażony zostanie teren przy sali wiejskiej. W Drozdowie modernizację przejdą pomieszczenia lokalu KGW „Drozdowianki”. W Unieradziu i Kędrzynie (gm. Siemyśl) utworzone zostaną miejsca wypoczynku i rekreacji.

 

Źródło: serwis prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Adres

    • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
     78-120 Gościno
    • Email: gcagoscino@op.pl
    • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
     • tel.kom.: 
      • +48 601 883 504
      • +48 535 922 363
      • +48 669 588 910
     • tel./fax: +48 94 35 13 371
    • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
    • Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin
              

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strate­gii Roz­woju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR),
w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”

objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Przewidywane wyniki operacji: postęp finansowy we wdrażaniu operacji w ramach LSR